Logo

आउँदो ३१ साउनदेखि कक्षा १२ को परीक्षा शुरु हुने ,देशभर ४ हजार ३१० परीक्षा केन्द्र रहने

Kanchan 24 ५ श्रावण २०७८, मंगलवार १९:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ साउन ।
आउँदो ३१ साउनदेखि कक्षा १२ को परीक्षा शुरु हुने भएको छ । मंगलबार बोर्डका अध्यक्ष चन्द्रमणि पौडेलको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले साउन ३१ गतेबाट परीक्षा सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डका प्रवक्ता जंगबहादुर अर्यालले जानकारी दिए ।
उनले परीक्षा साउनको अन्तिम दिन शुरु भएर भदौ ९ गते सकिने बताए । परीक्षा तालिका र मिति बोर्डको वेबसाइटमा आजै राखिने प्रवक्ता अर्यालले बताएका छन् ।
बोर्डले परीक्षा दिने विद्यार्थी भएका सबै विद्यालयमा परीक्षा केन्द्र ९होम सेन्टर० कायम गरेको छ । देशभरमा ४,३१० परीक्षा केन्द्र कायम भएका छन् । सञ्चालनका लागि कोभिड– १९ संकट व्यवस्थापन केन्द्र ९सिसिएमसी०ले शर्तसहित अनुमति दिएको थियो । सिसिएमसीबाट परीक्षा सञ्चालनको अनुमति पाएपछि राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको बैठक भौतिक उपस्थितिमा होम सेन्टरमा परीक्षा सञ्चालनको निर्णय गरेको हो ।
कक्षा १२ मा झण्डै पौने चार लाख विद्यार्थी छन् । गत जेठमा तय गरेको परीक्षा कोभिड– १९को संक्रमण उच्च भएपछि स्थगित भएको थियो । बोर्डले अघिल्लो वर्ष ४० प्रतिशत मूल्यांकनका लागि परीक्षा लिएको थियो । तर, यस वर्ष भने शतप्रतिशत नै परीक्षा लिने भएको छ ।


ताजा समाचार
ट्रेंडिंग समाचार